Menu

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najświeższe informacje z naszej strony prosimy o podanie adresu e-mail.


Szkolenia

Campus Akademicki, to przede wszystkim integracja. Jednak podczas tygodniowego wyjazdu macie okazję wziąć udział w szeregu fakultatywnych zajęć, które w sposób idealny przygotują Was do studenckiego życia, warunków współczesnego rynku pracy, jak i codziennego bytu nie tylko na Waszej uczelni!


W tej zakładce zapoznacie się z propozycją SZKOLEŃ, jakie przygotowaliśmy dla Was podczas tegorocznej edycji Campusu Akademickiego.


1.Obowiązkowe spotkanie z władzami uczelni biorących udział w Campusie Studenckim.

Zapraszamy Was serdecznie na obowiązkowe spotkanie z władzami wszystkich Uniwersytetów, które biorą udział w Campusie Studenckim Łazy 2015. Na pewno, dla znacznej części z Was będzie to Wasze pierwsze spotkanie z Rektorami i Dziekanami Waszych Alma Mater. Warto przyjść, popatrzeć, posłuchać i zapoznać się najwyższą władzą Waszej uczelni. Zwłaszcza, że na Campusie Rektorzy mają w zwyczaju pokazywać swoje zupełnie inne, wyluzowane oblicze. Zresztą - zobaczyć swego rektora w dresie, to bezcenny widok2. “Spiking Campus lengłydż", czyli Konwersacje w języku angielskim.Bill Clinton mawiał, że jedyne co pewne, to śmierć i podatki. Zapomniał wspomnieć o konieczności nauki angielskiego. Możesz podszlifować swój ang. w wakacyjnym wydaniu: na luzie, niesztampowo, ale skutecznie. Co planujemy i na co kładziemy nacisk?


1. Motywacja.

Przede wszystkim dowiesz się, że można. I niekoniecznie "ze stratą" czasu i niekoniecznie w nudny sposób (np. siedząc u kogoś "na dwójce" czytać po angielsku skład proszków, dezodorantów, itp.).

2. Wymowa.

Boją się jej prawie wszyscy, ponieważ na tradycyjnej 45min. lekcji poświęca się na nią około 3 min., a są konkretne, bezbolesne(!) metody jej przyswajania. Poza tym, doradzimy czy masz predyspozycje do brytyjskiej czy amerykańskiej wymowy oraz jak ją rozwijać.

3. Konwersacje.

Naszą wizytówką odnośnie j. obcego jest to, jak mówimy, dlatego gros czasu poświęcimy na doskonalenie tego aspektu, tak żebyś przestał marudzić, że "dużo rozumiesz, ale jak trzeba to powiedzieć, to się zacinasz".

4. Ciekawostki.

Dowiesz się rzeczy, o których nie słychać na tradycyjnej lekcji w liceum czy na wykładzie na uniwerku, a które są stricte związane z j. ang. (np. dlaczego mówimy "bless you", gdy ktoś kicha lub skąd się wziął gest "fucka").

5. Występ (dla chętnych).

Postaramy się stworzyć coś na kształt skeczu (po ang.) i zaprezentować go na forum.

Wpadnij - masz mało do stracenia, a dużo do zyskania. Jeżeli zdajesz sobie sprawę z przydatności tego języka na wielu frontach życia, to staniemy na głowie, żeby przybliżyć Ci realizację takiego przedsięwzięcia.

3. Spotkanie z Samorządami Studenckimi

Zapraszamy Was do uczestnictwa w spotkaniu z Samorządami Studenckimi Waszych uczelni! Na spotkaniu tym będziecie mogli zadać członkom Waszych samorządów szereg pytań, które na zawsze rozwieją Wasze wątpliwości odnośnie tej instytucji. Przekonacie się na własne oczy, że to zazwyczaj grupa młodych ludzi, pełnych ułańskiej fantazji i trudnych do zrealizowania pomysłów, którzy zawsze starają się dopiąć swego. A wszystko to w imię lepszego bytu każdego studenta! Na spotkaniu tym poznacie ideę funkcjonowania samorządów studenckich, ich podstawowe zadania oraz możliwości wynikające z bycia członkiem zaangażowanej społeczności akademickiej.4. Szkolenie z praw i obowiązków studenta

Bardzo przydatne szkolenie nie tylko dla "pierwszaków". Na spotkaniu członkowie Waszych Samorządów Studenckich przybliżą zasady i reguły jakie panują na Uczelni, wasze obowiązki oraz prawa. Poza tym na pewno usłyszycie wiele praktycznych wskazówek o tym jak "przetrwać" na Uczelni.


5. Szkolenie z Autoprezentacji

Rozpoczynacie studia, bądź jesteście studentami już od jakiegoś czasu? Niestety mimo sielskiej wizji prezentowanej w niektórych hollywoodzkich produkcjach ten stan nie będzie trwał wiecznie. Naszym celem, poza zakończeniem studiów jest oczywiście znalezienie dobrej pracy. Mimo niesamowitych umiejętności i bogatych zasobów wiedzy nie uda nam się osiągnąć tego celu bez tzw. kompetencji miękkich. Autoprezentacja, to jedna z nich. Nic tak nie wprawia w osłupienie i nie powoduje marszu ciarek po plecach, jak oczarowanie swoją osobą każdej napotkanej osoby. Jeśli wychodzi Wam to z Waszymi dziadkami, to super! Ale co, jeśli przyjdzie Wam zmierzyć się z większym potworem - przyszłym pracodawcą? Po szkoleniu z autoprezentacji? Nic. Bułka z masłem, pici-pici. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu z autoprezentacji. Już na tegorocznym Campusie poznacie tajniki zachwycania własną osobą, opanowywania stresu i sztukę bycia idealnym sobą.


6. Podstawy Pierwszej Pomocy

Campus Akademicki to nie tylko zabawa i przyjemności, ale także garść przydatnej i praktycznej wiedzy, która może się przydać w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Nasi ratownicy medyczni z chęcią przekażą Ci podstawy wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiesz się jak reagować w chwilach zagrożenia życia.

  Powrót